0
0
0

Як обрати кондиціонер?

Як обрати кондиціонер?

Як вибрати кондиціонер для будинку і квартири? Це складні питання, від відповіді на яке буде залежати ваша "перемога" над літньою спекою і зимовим холодом. Саме правильний вибір кліматичного обладнання дозволяє в результаті добитися оптимального мікроклімату в приміщенні, а також забезпечити комфорт і затишок у вашому будинку.

Вибір кондіціонера для будинку і квартири: основні критерії

Головним формулою для підбору кондіціонера є співвідношення площі кондиціонованого приміщення та потужності агрегату. Зважаючи на те, що першочерговою функцією будь-якої моделі є охолодження, а не обігрів, то відповідно, вибираючи кондиціонер для дому, необхідно орієнтуватися саме на цю величину. Усередненою формулою відношення потужності і площі є: 1 кВт на 10 кв. м. На практиці дані співвідношення величин виражається маркуванням: 7 (2 кВт на 20 кв. м), 9 (2,6 кВт на 26 кв. м), 12 (3,5 кВт на 35 кв. м) та ін.

Крім потужності кліматичного обладнання, важливими факторами вибору також є: тип кондіціонера (віконний, спліт-система, мобільний), принцип роботи (інверторний або неінверторні), корисний функціонал (обігрів, осушення, іонізація тощо), габарити, інтерфейс, рівень шуму.

При виборі типу кондіціонера необхідно враховувати, насамперед, специфіку приміщення. Для житлових кімнат та офісів краще вибирати спліт-системи - вони характеризуються низьким рівнем шуму і стильним компактним дизайном внутрішнього блоку. Якщо в приміщенні відсутня можливість монтажу спліт-системи, доцільно встановлювати мобільний кондиціонер. Віконні моделі вже застаріли і можуть використовуватися тільки як самий економічний варіант.

Роблячи вибір між інверторними і неинверторными агрегатами, слід "зважити" порівняно низьку вартість перших і економічність, а також більш високу ефективність роботи одного.

Набір додаткових функцій - критерій суб'єкта єктивний. Тому вирішення питання, як правильно вибрати кондиціонер для квартири і будинки з точки зору опціональною начинки, повинне ґрунтуватися на вимогу покупця. Крім того, варто також враховувати особливості кондиціонованого приміщення: при підвищеній вологості опція "Осушення повітря" не буде зайвою, для кімнат з неефективною системою опалення і в разі, якщо воно відсутнє, нагрівання повітря стане справжнім вирішенням проблеми. Важливим чинником є і ціна, яка залежить від наявності в кожній моделі наведених експлуатаційних і технічних характеристик. 

Коментарі